Oferujemy cztery rodzaje diety: mięsną, wegetariańską, wegańską i bezglutenową. Wszystkie są w tej samej cenie.
Od poniedziałku do piątku przewidziane są trzy posiłki. Śniadania i kolacje będą serwowane w postaci bufetu, na którym znajdziecie jajka, sery, wędliny, warzywa, płatki, sałatki, jogurty, pieczywo, mleko, ciepłe i zimne napoje. Dodatkowo, każdego dnia na śniadanie pojawi się jakieś ciepłe danie.
Obiady są dwudaniowe: zupa i danie główne. Do picia serwowana jest woda mineralna. Słodkolubni, proszę zauważcie, że oferta nie obejmuje deseru. Jeśli jakiś się do Was uśmiechnie, możecie jak najbardziej dokupić na miejscu.
Dodatkowo, poza regularnymi kolacjami, dwa razy rozpalimy ognisko i zaprosimy Was do pieczenia kiełbasek, sera hallumi, marchewek i marshmallows.
Wszystkie posiłki spożywać będziemy w pomieszczeniu przeznaczonym wyłącznie dla naszej grupy (w pierwszym terminie jesteśmy sami na terenie ośrodka, w drugim – będziemy mieli zamienne godziny posiłków z inną grupą).
Na sali są dwa foteliki dla dzieci.
Dzieci do 1 roku życia, śpiące z rodzicem, mają pobyt gratis.
Pierwszy dzień wakacji rozpoczyna się kolacją, a ostatni kończy śniadaniem. Dla tych, którzy chcą pobyć nad jeziorem kilka godzin dłużej – już po wymeldowaniu się z domku/pokoju – istnieje możliwość domówienia – indywidualnie wybranego i opłaconego – obiadu. Restauracja w ośrodku Łabędzi Ostrów specjalizuje się w kuchni rybnej i bazuje na regionalnych produktach.
Jeśli ktoś ma ochotę spożywać posiłki we własnym lokum – jest taka możliwość, wszystkie miejsca lokalowe są wyposażone w czajnik, lodówkę i podstawową zastawę. Jednak tylko w apartamentach znajduje się kuchenka dwupalnikowa, umożliwiająca podgrzanie dań lub przygotowanie czegoś prostego na ciepło.
Nie ma potrzeby kupować wody butelkowanej, w kranach płynie woda, zdatna do spożycia, można zabrać ze sobą dzbanek filtrujący, jeśli dla kogoś będzie to bardziej komfortowe.
Podpisując umowę, wszyscy uczestniczki i uczestnicy wypełniają ankietę dotyczącą preferencji żywieniowych.
Uwaga: zmiana wyboru diety jest możliwa najpóźniej trzy tygodnie przed wyjazdem.
:: w celu zminimalizowania ryzyka zarażenia poprosimy każdego z Was o test antygenowy, wykonany własnoręcznie lub przez naszego pracownika (z uprawnieniami ratownika). Test zrobiony do 12 godzin przed rozpoczęciem Żeglacji.
:: osoby, które mają objawy infekcji, prosimy o pozostanie w domu. W celu minimalizacji straty kosztów, rekomendujemy wykupienie ubezpieczenie kosztów anulacji wyjazdu. Nie polecimy konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego, takie polisy są możliwe do wykupienia w każdym większym TU (koszt. 50-100zł).
:: wszystkie publicznie dostępne pomieszczenia w ośrodku są dezynfekowane i wietrzone
:: domki i pokoje również są wietrzone, dezynfekowane i ozonowane
:: w każdej z publicznych toalet jest antybakteryjne mydło, a we wspólnych przestrzeniach środki do dezynfekcji
Kilka rzeczy, którą umilą/ułatwią Wasz pobyt:
– jeśli macie sporo elektrycznych sprzętów, warto wziąć przedłużacz/rozgałęźnik
– wiatrak
– stołek dla małych dzieci, nocnik
– ubrania na każdą pogodę (wiatrówkę, kurtkę na deszcz, kalosze, czapki na słońce, kapelusze, okulary, stroje kąpielowe, klapki)
– ściereczkę do naczyń, ręczniki papierowe, środek do czyszczenia powierzchni, mokre chusteczki
Jeśli chcecie, weźcie ulubiony ostry nóż, dziadka do orzechów albo mikrofalę (wtedy będzie luskusowo!)
– woda z kranów w domkach jak najbardziej jest pitna (i wysoko zmineralizowana), jeśli jednak wolicie przefiltrowaną, to weźcie dzbanek filtrujący
– środki do opalania
– matę, ręcznik plażowy (leżaki można bezpłatnie wypożyczyć na miejscu)
– środki na owady
– plastry, środki na rany, podstawową apteczkę
– ulubione książeczki, gry, zabawki, kredki dla dzieci poniżej 3 roku życia, które będą podczas warsztatów dorosłych razem z rodzicami
– kto ma – ten może wziąć hamak (my mamy 5 sztuk dla Was), mały namiocik dla dzieci
– dla mniejszych dzieci zaplanowaliśmy aktywność pt. „pranie skarpetek” :) Prosimy więc o zabranie miski średniego rozmiaru i skarpetek, z którymi łatwo się będzie rozstać (bo wiadomo, że skarpetki lubią wędrować własnymi drogami).
W każdym z domków jest lodówka, czajnik elektryczny, podstawowa zastawa.
Tylko w APARTAMENTACH znajduje się dwupalnikowa kuchenka.
Jeśli chcecie, weźcie ulubiony ostry nóż, dziadka do orzechów albo mikrofalę (wtedy będzie luskusowo!)
Woda z kranów w domkach jest wysoko zmineralizowana i jak najbardziej nadaje się do picia.
Na terenie ośrodka jest Wi-fi, ale z zasięgiem jest różnie. Bardzo zależy od wiatru i miejsca. Najczęściej łapie w restauracji na wzgórzu.
W przypadkach wyjątkowej konieczności istnieje możliwość połączenia się z ośrodkowego komputera dołączonego do kabla.
Tak. Te trzy rodzaje diet są możliwe. Szefowa kuchni kontaktuje się bezpośrednio z uczestnikiem ok. tydzień przed przyjazdem i wspólnie ustalają menu.
Zwierzęta są mile widziane. Warunkiem jest nieagresywne zachowanie w stosunku do ludzi (w szczególności dzieci) oraz innych psów. Zwierzęta przebywają na terenie ośrodka na wyłączną odpowiedzialność właściciela, który odpowiada za wszelkie szkody przez nie wyrządzone. Na ile to możliwe, prosimy o sprzątanie po swoim czworonogu.
Pobyt zwierzęcia wiąże się z opłatą 30 zł/dobę/za zwierzaka.
Organizowane przez nas zajęcia trwają od niedzieli do soboty i są pomyślane jako całość.
Rezerwację i opłaty przyjmujemy na całość pobytu (niezależnie od tego, czy będziecie chcieli skrócić pobyt).
Doba hotelowa trwa od godziny 15.00 do godziny 11.00
Podana cena jest ceną za 1 osobę, jest ceną zawierającą koszty noclegów, wyżywienia, warsztatów NVC, żeglarskich oraz opieki nad dziećmi od lat 3.
Cenę za osobę znajdziecie w zakładce OFERTA.
Cena podana na stronie nie zawiera: opłaty turystycznej (2zł/os/doba), parkowania pojazdu (20 zł/pojazd/doba), ewentualnej opłaty za zwierzę (30zł/zwierzak/doba), dojazdu we własnym zakresie.
Tak doba kosztuje 20 pln. Opłaty przyjmowane są w recepcji ośrodka.
